EIF 2016

EIF 2016

3 -4 Kasım 2016 Tarihinde Congresiumda Global Enerji Derneğimiz tarafından düzenlenen EIF Enerji Kongre ve Fuarına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ‘Enerji Üçlemi: Güvenilir Refah İçin Politika Çözümleri’ konulu panelde; enerji politikaları ve enerjide arz güvenliğini oluşturmanın ve bütün bunları halka adaletli bir şeklide yaymanın önemine değinmiştir. Ayrıca T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız Türkiye’nin yüzde 8’lik büyüme oranlarını son 10 yılda sürdürülebilir hale getirdiğini ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir yatırımı her yıl gerçekleştirdiğini ifade etti.

Türkiye’de enerji tüketiminin her yıl % 6 arttığınıı, 2023 yılında da kurulu gücün 120.000 mw ulaşmasını beklediğini belirtti. Bu büyümeyi sağlıklı ilerlemesi için doğru ve sürdürülebilir olması için uzun vadeli politikalara ihtiyacımız olduğunun önemini vurguladı.

Yıldız, kongre programının yanı sıra Türkiye’nin enerji alanında ilişki ve işbirliğinde bulunduğu ülkelerden temsilcilerle görüştü.

Global Enerji Derneği Sekreteryası

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *